021 - 91300385 پشتیبانی آنلاین
روش‌های جذب مشتری در کسب و کارهای اینترنتی

روش‌های جذب مشتری در کسب و کارهای اینترنتی

امروزه با گسترش تکنولوژی و ورود کسب و کارها به فضای آنلاین صاحبان مشاغل مهم‌ترین دغدغه‌ای که پیدا کرده‌اند؛ روش‌های جذب مشتری اینترنتی است. طی سال‌های اخیر اهمیت روش‌های جذب مشتری اینترنتی به گونه‌ای است که با از دست دادن بازارهای آنلاین و مشتریان اینترنتی، قسمت عمده‌ای از مشتریان کسب و کارها را نیز از دست می‌روند. بنابراین برای اینکه کسب و کار اینترنتی ما عمر بیشتری داشته باشد باید در جذب مشتری توانمند باشیم، در همین راستا گروه طراحی و هاستینگ آذروب با ارائه چندین راهکار برتر شما را در جذب مشتری راهنمایی کرده و اهمیت این موضوع را برای شما به وضوح بیان می‌کند.

روش‌های جذب مشتری در کسب و کارهای اینترنتی

نکات جذب مشتری از طریق اینترنت

قبل از ارائه روش‌های جذب مشتری اینترنتی توجه به چند نکته بسیار حائز اهمیت است، چرا که مشتری به صورت مستقیم با شما در ارتباط نمی‌باشد. پس در این بخش شما را با چند نکته حیاتی در جذب مشتری آشنا خواهیم کرد؛

ظاهر فروشگاه

برای داشتن یک وب‌سایت موفق اولین قدم اهمیت دادن به ظاهر فروشگاه می‌باشد. ظاهر فروشگاه به اندازه‌ای تاثیرگذار است که یک باردید کننده از وب‌سایت در طی سه ثانیه اول ورود در ضمیر ناخودآگاه خود تصمیم می‌گیرد که می‌خواهد خرید کند یا نه! پس شما سه ثانیه فرصت دارید تا بر روی مشتریان بالقوه خود تاثیر بگذارید، از این رو داشتن وب‌سایتی با ظاهر زیبا از مهم‌ترین نکاتی است که در طراحی وب‌سایت شما باید حتماً آن را رعایت کنید.

مشارکت در شبکه‌های اجتماعی

یکی از فضاهایی که می‌تواند در معرفی کالا و خدمات شما بدون نیاز به هزینه کمک کند، مشارکت در شبکه‌های اجتماعی است. برای جذب مشتریان بالقوه حاضر در شبکه‌های اجتماعی بهتر است به صورتی جذاب و جالب توجه اقدام به کار کنید؛ به این صورت که حساب کاربری خود در شبکه‌های مجازی (اینستاگرام، تلگرام، لینکداین و …) را تبدیل به یک کانال فوق‌العاده تبلیغاتی رایگان جهت کسب و کار نمایید. البته برای حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌بایست نکات زیر را رعایت کنید:

  • به صورت منظم پست بگذارید.
  •  دنبال کنندگان خود را به مشارکت دعوت کنید.
  • فضای مجازی مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید.
  • از تصاویر استفاده کنید
  • در صفحه افراد معروف تبلیغ کنید.

نحوه رفتار با مشتری

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در جذب مشتری باید به آن توجه داشت، رفتار درست با مشتری است. شاید به خود بگویید جذب مشتری از طریق اینترنت دیگر نیاز به رفتار ندارد، و همه چیز به صورت الکترونیکی انجام می‌شود ولی این بزرگترین اشتباهی است که اغلب در کسب و کارها مرتکب می‌شوند. براساس تحقیقات در این زمینه 70 درصد از تجربه خرید مربوط به حس افراد در هنگام خرید می‌باشد.

بنابراین نوع رفتار و پاسخ دهی شما به دلیل تماس غیرمستقیم مشتریان با کالا و خدمات موردنظر، نماینده‌ای از کالا و خدمات مورد ارائه محسوب خواهد شد. پس بهتر است به کامنت‌ها و نظرات کاربران و یا سوالاتی که به صورت آنلاین از شما پرسیده می‌شود با خوش‌رویی و جزئیات لازم پاسخ بدهید.

روش‌های جذب مشتری در کسب و کارهای اینترنتی

روش‌های جذب مشتری اینترنتی

هدف‌گیری مجدد

هدف‌گیری مجدد نوعی از تبلیغات است که تحت عنوان ReTargeting نیز شناخته می‌شود و یکی از بهترین راه‌های جذب مشتری اینترنتی می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که تنها 2 درصد از افرادی که برای اولین بار از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند، نسبت به خرید اقدام می‌کنند. برای 98 درصد باقی‌ بازدیدکنندگان باید ‌آن‌ها را برای بازدید مجدد از سایت تشویق نمایید.

با گذاشتن کدهای جاوا اسکریپت در سایت خود و ذخیره نمودن کوکی، بعد از بستن وب‌سایت شما توسط بازدیدکنندگان تبلیغات شما قابل مشاهد خواهد بود. این نوع تبلیغات از جمله موثرترین راههای تبلیغات آنلاین می‌باشد چرا که نمایش تبلیغات فقط برای افرادی است که قبلاً از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند

نوشتن مقالات مرتبط

یکی دیگر از روش‌های موثر در جذب مشتری اینترنتی در کسب و کار شما، تبلیغات از طریق نوشتن مقالات مرتبط می‌باشد که تحت عنوان رپورتاژ آگهی نیز شناخته می‌شود. در این روش با نوشتن یک مقاله علمی در صنعت مربوط به کسب و کار خود و انتشار آن در وب‌سایت مربوط به همان صنعت، موفق به کسب اعتبار در زمینه جذب مشتری خواهید بود.

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی و یا بنری، از دیگر روش‌های جذب مشتری اینترنتی است. جهت معرفی و تبلیغ محصولات و یا خدمات خود، بهتر است بنرهای مناسب در سایت‌های مرتبط و پربازدید کرایه نمایید. هزینه این بنرها به صورت کلیکی و یا زمان قرار گرفتن روی سایت محاسبه می‌شود. به عنوان مثال تبلیغ یک تولیدی پوشاک و معرفی یک محصول از آن و گزاشتن تبلیغات بنری در وب‌سایت‌های مدل‌های لباس می‌تواند ترافیک زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

روش‌های جذب مشتری در کسب و کارهای اینترنتی

 

استفاده از فزوشگاه‌های بزرگتر

چنانچه شما صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید می‌توانید برای فروش محصولات و یا خدمات خود از وب‌سایت‌های مرتبط در زمینه کسب و کار خود استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر شما صاحب یک شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی هستید و در وب‌سایت خود اقدام به فروش محصولات خود می‌کنید، می‌توانید از وب‌سایت‌هایی همچون دیجی کالا برای فروش محصولات خود کمک بگیرید. بنابراین با این کار نه تنها فروش محصولات شما توسط کاربران این فرشگاه بیشتر خواهد شد بلکه نام برندتان به مرور زمان برای افراد آشنا خواهد شد. در نتیجه به سرعت با جذب مشتری روبرو خواهدی شد.

 

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های موثر برای جذب مشتری اینترنتی به شمار می‌رود. بیشتر افرادی که از طریق ایمیل جذب یک کسب و کار می‌شوند، مدعی هستند که هنگام خرید نام شرکتی که از آن ایمیل دریافت کرده‌اند در خاطرشان ماندگار شده است. این امر نشان‌دهنده یکی از وجه ایمیل مارکتینگ موفق می‌باشد.
شاید در نگاه اول این روش برای شما ناخوشایند باشد، چرا که با نام بردن از ایمیل مارکتینگ به یاد صندوق‌ دریافت‌ پر از ایمیل‌های بی‌معنی خود می‌افتید، اما اگر این گونه باشد بهتر است بگوییم در اشتباه هستید. این روش ناخوشایند به دلیل اینکه با نام اسپم مارکتینگ شناخته می‌شود، پیام‌های تبلیغاتی مربوط به آن اغلب بدون خوانده شدن پاک می‌شوند.
بنابراین پیشنهاد می‌کنیم یک لیست ایمیلی مناسب و مخصوص به خودتان داشته باشید، زیرا داشتن لیست ایمیل مناسب از مسائل مهم در انجام یک ایمیل مارکتینگ درست محسوب می‌شود. فرآیند ایمیل مارکتینگ با خریدن یک لیست ایمیلی و پر کردن صندوق دریافت‌ ایمیل‌های موجود با پیام‌های بدون استراتژی ممکن خواهد بود. از این رو برای داشتن یک ایمیل مارکتینگ موفق و کسب این اعداد و ارقام، نیاز است تا لیست ایمیلی خودتان را از مشتریان بالقوه کسب و کار خود فراهم نمایید.

 

نویسنده مقاله

تیم تحریریه آذر وب

پرسش و پاسخ

اشتراک
اعلام کردن
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها