021 - 91300385 پشتیبانی آنلاین

اموزش تهیه فول بکاپ در سی پنل در پنج مرحله

مقدمه:

یکی از مسائلی که همیشه وب مستر ها با آن درگیر بوده اند و هنوز هم هستند، نگهداری از اطلاعات خودبوده است.طبیعتاً زمان زیادی که شما برای طراحی یک سایت و به روز رسانی های مداوم آن صرف می کنید، به هیچ وجه دلتان نمی خواهد که اطلاعاتتان را به راحتی از دست بدهید. از این رو تهیه فول بکاپ اهمیت زیادی دارد.

در این مواقع بهترین کاری که می توان انجام داد، تهیه بک آپ یا نسخه پشتیبان به صورت کامل و به صورت متناوب و دوره ای از وبسایت می باشد.

حال برای شما این سوال پیش می‌آید که آیا به صورت اتوماتیک انجام می شود ؟
در بسیاری از مواقع قبل از خرید هاست باید به این دقت کنید که آیا سرویس دهنده و میزبان شما بک آپ وب سایت شما را به صورت اتوماتیک ذخیره میکند یا خیر؟ آیا دسترسی به بک آپ های خود دارید یا خیر ؟
بر حسب تجربه, بسیاری از هاستینگ ها سرویس پشتیبان گیری اطلاعات را به صورت دوره ای و متناوب اتوماتیک انجام می دهند.
اما با این وجود بسیار بهتر است که خود شما نیز به فکر باشید و به صورت دوره‌ای, از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید .

تهیه فول بک آپ به چه صورت است ؟

شما در کنترل پنل سی پنل می توانید هم به صورت دستی بکاپ و نسخه پشتیبان خود را تهیه کنید. با تهیه یک فضای مخصوص پشتیبانی یا اف تی پی های مخصوص پشتیبانی, سرویس میزبانی خود را به آن وصل کرده و بکاپ گیری شما به صورت دوره‌ای در زمان‌های مشخص به صورت اتوماتیک انجام شود .

همچنین با سرویس‌های موجود بر روی کنترل پنل سی پنل نیز می توانید به صورت دستی, در هر زمانی که می خواهید، از وبسایت خود فول بکاپ تهیه کنید.

چگونه به صورت دستی در کنترل پنل سی پنل نسخه پشتیبان  خود را دریافت کنیم؟

برای انجام این کار طبق مراحل زیر عمل کنید :

1-ابتدا وارد کنترل پنل میزبانی خود شوید و از قسمت Files وارد قسمت Backup Wizard شوید.

تهیه فول بکاپ

2-در صفحه جدید باز شده ,ما با دو قسمت متفاوت روبرو می‌شویم. اولین قسمت از سمت چپ مخصوص بک آپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان است. دومین قسمت مخصوص ریستور کردن بک آپ و بازنشانی نسخه پشتیبان می باشد. برای تهیه بکاپ بر روی گزینه آبی‌رنگ Backup کلیک نمایید .

بکاب گیری هاست Cpanel

3-در صفحه جدید باز شده، شما دو راه پیش رو دارید. تهیه نسخه بکاپ از بخش‌های مختلف تهیه فول بکاپ به معنای تهیه بک آپ و نسخه پشتیبان کلی از تمام اطلاعات سایتتان.که گزینه ها شامل ۴ مورد زیر میشوند :
The Home Directory : منظور تهیه بک آپ از فولدر اصلی وب سایت یا همان روت می باشد.
My Sql Databases : به منظور تهیه نسخه پشتیبان از بانک‌های اطلاعاتی و دیتابیس های شما به صورت جداگانه می باشد.
Email forwarder configurations : برای تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات مربوط به ارجاع دهنده های ایمیل ها می باشد.
Email filter configurations : برای تهیه نسخه پشتیبان برای فیلتر های تعریف شده برای ایمیل ها می باشد.

با توجه به مبحث آموزش ما,که تهیه نسخه فول بکاپ می باشد,بر روی گزینه آبی رنگ Full Backup کلیک کنید.

4-در صفحه جدید باز شده, شما باید مکان مورد نظر خود در را برای ذخیره فایل آماده شده بکاپ انتخاب کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز ایمیل خود را وارد کنید. در اینصورت به شما پس از پایان یافتن فرایند بکاپ گیری نسخه پشتیبان از طریق ایمیل اطلاع داده شود.

فول بکاپ 3

5-سپس بر روی گزینه Generate کلیک نمایید و صبر کنید تا فرایند تهیه نسخه پشتیبان به پایان برسد.

 

پس از پایان عملیات بکاپ‌گیری، فایل مورد نظر در فولدر  Home سایت شما قابل دسترسی می‌باشد. شما می‌توانید برای بازنشانی سایت خود از آن استفاده کنید.

فول بکاپ 4

برای آموزش های بیشتر  در رابطه با سی پنل که یکی از محبوب ترین کنترل پنل های مدیریت هاست محسوب می شود،  لطفا به وب سایت ما به آدرس  azarweb.net مراجعه فرمایید و  از تمام آموزش های ما به صورت رایگان استفاده نمایید

هر لحظه همراهتان هستیم..

 

نویسنده مقاله

ندا صفری کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار هستم، گرایش بازاریابی. علاقمند به دیجیتال مارکتینگ، سئو و تولید محتوا و شدیدا تشنه یادگیری...

پرسش و پاسخ

اشتراک
اعلام کردن
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها