هاستینگ آذر وب

معرفی 9 نوع تبلیغات گوگل برای انتخاب مناسب ترین نوع تبلیغات برای کسب و کار شما

تبلیغات گوگل

مقدمه:

آیا تا کنون آگهی متنی استانداردی را دیده‌اید که در بالای صفحه نتایج Google هنگام تایپ یک درخواست در نوار جستجو نشان داده می‌شود؟ اینها “تبلیغات متنی” نامیده می شوند و سنگ بنای شبکه جستجوی گوگل هستند. آنها می توانند بسیار مؤثر باشند. تبلیغات گوگل برای اهداف بازاریابی بسیاری از مشاغل ضروری هستند. با این حال، در مورد سایر قالب‌های تبلیغاتی که Google ارائه می‌کند چطور؟ اگر یک خرده فروش هستید که موجودی خود را بازاریابی می کند چه؟ اگر بخواهید مشتریان را وادار کنید برنامه شما را دانلود کنند چه؟ کدام نوع تبلیغات برای به حداکثر رساندن تلاش های بازاریابی شما بهتر است؟ با ما همراه باشید

انواع تبلیغات گوگل

1: تبلیغات متنی استاندارد 

“تبلیغات متنی گسترده” که ETA نیز نامیده می شود. تبلیغات متنی استاندارد در گذشته بسیار ابتدایی بودند. محدودیت کاراکتر سخت‌گیرانه ای داشتند. فضای زیادی برای خلاقیت در نوشتن کپی‌رایت که  شامل کلمات کلیدی برتر برای رتبه‌بندی بالاترنیز می شدند. چند سال پیش، گوگل این تبلیغات را به آنچه که امروزه به آن تبلیغات متنی توسعه یافته (ETA) می گویند، گسترش داد. ETA ها فضایی برای حداکثر سه عنوان و دو توضیح، همراه با “برنامه های افزودنی” ارائه می دهند که به شما امکان می دهد مواردی مانند شماره تلفن و فرصت هایی را برای پیوند به صفحات مختلف وب سایت خود اضافه کنید. ETA ها یک تاکتیک جستجوی پولی امتحان شده و واقعی هستند که همه بازاریابان باید در نظر بگیرند.

 2: تبلیغات جستجوی پاسخگو RSA

RSA ها مانند ETA روی استروئیدها هستند. آن‌ها گزینه‌های بیشتری را برای سرفصل‌ها و توضیحات  ارائه می‌کنند.  تا امکان دسترسی بیشتر و امکان تست A/B را بدون نیاز به ایجاد تبلیغات جداگانه فراهم کنند. گوگل ترکیب‌های مختلفی از سرفصل‌ها و توضیحات شما را امتحان می‌کند . تا زمانی که مؤثرترین ترکیب را شناسایی کند و در زمان مناسب با جذاب‌ترین نسخه به مشتریان بالقوه ارائه دهد. این نوع تبلیغات دارای یک اشکال هستند . در این تبلیغات هر عنوان باید با همه تیترها به خوبی کار کند و بدون توجه به ترتیبی که ظاهر می شود، پیامی واضح را ارائه دهد.

انواع تبلیغات گوگل

 3: تبلیغات جستجوی پویا  DSA

تبلیغات جستجوی پویا یک نوع تبلیغات خودکار را ارائه می دهند. به این صورت که تبلیغات جستجو را به طور خودکار با محتوای وب سایت شما پر می کنند. این تبلیغات برای استفاده در وب‌سایت‌های توسعه‌ یافته که دارای دسته‌بندی واضح محتوا و موجودی بزرگی از محصولات هستند، در نظر گرفته شده است. DSA ها از محتوای موجود در وب سایت شما برای هدف قرار دادن تبلیغات شما برای کاربرانی که محصولات یا خدمات مشابه را جستجو می کنند، استفاده می کنند. این باعث صرفه جویی در زمان شما می شود. با این حال، فاکتور اتوماسیون به این معنی است که شما کنترل کمی بر آنچه دقیقاً تبلیغ شما خواهد گفت، دارید. گوگل تمام تلاش خود را می کند تا محتوا را با صفحاتی که مشخص می کنید مرتبط نگه دارد. اگر خطوط تولید مختلف یا حتی یک طیف از محصولات را می‌فروشید، می‌توانید فید محصول را برای Google آپلود کنید تا این نوع تبلیغات را ایجاد کند.

 4: تبلیغات تصویری

تبلیغات تصویری در Google Display Network اجرا می‌شوند. به این معنی که می‌توانند در وب‌سایت‌هایی که برای ارائه فضای تبلیغاتی با Google شریک هستند، نمایش داده شوند. Google انتخاب می کند که آنها را در وب سایت هایی که مخاطبان هدف شما اغلب بازدید می کنند نشان دهد. تبلیغات تصویری که به عنوان تبلیغات نمایشی نیز شناخته می‌شود، می‌تواند گرافیک ایستا یا تعاملی باشد و برای کمپین‌های آگاهی از برند توصیه می‌شود. در حالی که تبلیغات متنی بیشتر به سمت کاربران پایین‌تر از قیف بازاریابی ارائه می‌شوند.

 5: تبلیغات برنامه

 تبلیغات برنامه دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که به نظر می رسند. دانلود برنامه را ترویج کنند. این تبلیغات بیشتر بر روی دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت‌ها اجرا می‌شوند، اما می‌توانند بر روی پلتفرم‌های دارای شبکه‌های جستجو و نمایش Google، از جمله Google Play، YouTube و Google Discover نیز اجرا شوند.

 6: تبلیغات ویدیویی

چندین قالب مختلف تبلیغات ویدیویی به شما این امکان را می دهد که تجربه جذاب تری را به کاربران ارائه دهید. و به مشتریان در سایت ها و پلتفرم های Google Partner از جمله YouTube دسترسی پیدا کنید. تبلیغات ویدیویی یک فرمت تبلیغاتی سودآور با بازگشت سرمایه بالا است که به شرکت هایی که بودجه لازم برای سرمایه گذاری در دارایی های ویدیویی را دارند توصیه می شود. حقایق جالب: در یک روز، بیش از 500 میلیون ساعت محتوای ویدیویی تنها در یوتیوب تماشا می‌شود و یک سوم کل فعالیت‌های آنلاین مصرف ویدیو است.

تبلیغات گوگل چیست؟

7: تبلیغات خرید محصول

تبلیغات خرید محصول، اقلامی را برای فروش با تصویر محصول، عنوان، قیمت و لینک فروشگاه نشان می دهد. تمام این اطلاعات از طریق فید محصولی که ارائه می‌کنید از حساب Google Merchant Center شما استخراج می‌شود. کمپین تبلیغاتی خرید محصول شما در Google Shopping، تصاویر، وب سایت های شرکای جستجوی گوگل، و در بالای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) نمایش داده می شود.

 8: تبلیغات خرید ویترینی

تبلیغات خرید ویترینی با تبلیغات خرید محصول متفاوت است زیرا طیف مشخصی از محصولات را با هم گروه بندی می کند. و به شما امکان می دهد محصولات مختلفی را تبلیغ کنید. این نوع از تبلیغات کمتر از تبلیغات خرید محصول نمایش داده می‌شوند. اما به کاربران اجازه می‌دهند قبل از کلیک کردن، محصولات را مرور کنند و دسترسی بیشتری داشته باشند. زیرا به کاربرانی نشان داده می‌شوند که چیزهای کلی‌تری را جستجو می‌کنند.مانند “قاب گوشی”

9: تبلیغات فقط تماس

تبلیغات فقط تماس در دستگاه های تلفن همراه اجرا می شود. و به شما امکان می دهد تماس های تلفنی را تبلیغ کنید.این نوع از تبلیغ را  می توان طوری تنظیم کرد که فقط در ساعات کار یا همیشه اجرا شوند. وقتی کاربر روی تبلیغ کلیک می کند، تبلیغ مستقیماً از SERP با شما تماس می گیرد. این نوع تبلیغات همچنان سرفصل ها و توضیحات را ارائه می دهند و شبیه تبلیغات متنی معمولی هستند. با این حال، این انواع تبلیغات با برنامه های افزودنی تماس متفاوت هستند. زیرا به عنوان تبلیغ خود اجرا می شوند و کاربر را وادار می کنند تا مستقیماً با کسب و کار شما تماس بگیرد. در حالی که تبلیغات متنی کاربر را به صفحه فرود (landing page) می فرستند.

اکنون که همه گزینه ها را می دانید و با انواع تبلیغات گوگل آشنا شدید، برای یافتن موثرترین ترکیب برای تبلیغ برند خود هیجان زده نیستید؟ برا دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

جدول محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *