هاستینگ آذر وب

بهترین بسترهای رسانه های اجتماعی برای محتوای ویدیویی در سال 2022

محتوای ویدیویی در شبکه های اجتماعی

مقدمه:

اهمیت رسانه های اجتماعی در بازاریابی چقدر است؟ایا میدانید از ژوئن 2021، کاربران TikTok در دستگاه‌های اندرویدی تاکنونف هر ماه زمان بیشتری را نسبت به کاربران YouTube در دستگاه‌های Android برای تماشای محتوا صرف می‌کنند. در کشورهای بریتانیا، این تفاوت حتی شدیدتر از ایالات متحده است. و کاربران TikTok همچنان محتوای ویدیویی بیشتری نسبت به YouTube تماشا می کنند.

علاوه بر این، گزارش وضعیت بازاریابی 2021 HubSpot نشان می دهد که ویدیو بهترین استراتژی بازاریابی محتوایی است. که توسط  برندها استفاده می شود.به همین دلیل  رسانه های اجتماعی به عنوان کانال برتر بازاریابی رتبه بندی می شوند.

با داده‌هایی از این دست، واضح است که بازاریابی شبکه های اجتماعی و محتوای ویدیویی دست به دست هم می‌دهند.

در حالی که ایجاد ویدیوهای شبکه های اجتماعی عالی برای شرکت شما می تواند یک تاکتیک بازاریابی فوق العاده موثر باشد.  هر استراتژی محتوای رسانه های اجتماعی نباید یک رویکرد یکسان باشد. برای اطمینان از دیده شدن ویدیوهای شما و  آگاهی از برند، باید مطمئن شوید که ویدیوهای مناسب را برای مخاطبان مناسب در پلتفرم‌های مناسب می‌سازید.

برای کمک به شما در یافتن محل انتشار محتوای ویدیویی خود  و نوع ویدیوهایی که باید پست کنید. طی تحقیقاتی، رفتار بیش از 300 مصرف کننده را مورد بررسی قرار داده اند. تا بفهمند آنها بیشتر در کجا ویدیوها را در رسانه های اجتماعی تماشا می کنند.

در ادامه، نتایج و چند نکته تخصصی برای ایجاد بهترین استراتژی اشتراک‌گذاری ویدیو در رسانه‌های اجتماعی برای سال 2021 را با هم بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید..

تاثیر یوتوب در بازاریابی

مشتریان در کجا ویدیوهای رسانه های اجتماعی را تماشا می کنند؟

در سال‌های اخیر، پلتفرم‌های هدف‌گیری GenZ مانند TikTok و Instagram در حال افزایش بوده‌اند.gen-z که معمولا به  Generation نیز شناخته می شوند متولدین 1995 تا 2010 هستند. اما اگر فکر می کنید که همه در درجه اول در حال تماشای ویدیو در این پلتفرم ها هستند، ممکن است از نتیجه ی این نظرسنجی  شگفت زده شوید.

وقتی از مصرف کنندگان پرسیده شد که «در کدام پلتفرم رسانه اجتماعی بیشتر ویدیوها را تماشا می کنید؟»، 35 درصد از پاسخ دهندگان گفتند YouTube.

اگرچه تعجب آور نیست که یوتیوب یا فیس بوک، برخی از بزرگترین پلتفرم های آنلاین جهان، سایت های مناسب و محبوبی برای مشاهده ویدیو هستند، تنها 8 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که عمدتاً ویدیوها را در اینستاگرام تماشا می کنند.یکی از پیشگامان استوری و ویدیوی زنده…

آمار و اطلاعات بدست آمده از تحقیقات

یکی دیگر از یافته‌های شگفت‌انگیز این بود که 20 درصد از پاسخ‌دهندگان، یا 1 نفر از هر 5 نفر، عمدتاً از TikTok (جوان‌ترین شبکه اجتماعی در لیست) برای مشاهده ویدیو استفاده می‌کنند. اگرچه این لزوماً به این معنی نیست که باید کل استراتژی خود را به TikTok تغییر دهید، اما نشان می دهد که این پلتفرم می تواند آینده امیدوارکننده ای برای بازاریابان محتوا داشته باشد.

اگر این داده‌ها شما را نگران کرده است که ویدیوها را در پلتفرم‌های اشتباه منتشر می‌کنید، نفس عمیق بکشید.ارامشتان را حفظ کنید و  به یاد داشته باشید که این فقط یک نظرسنجی غیررسمی مصرف کننده است. اگر از یک گروه سنی خاص، افراد از یک صنعت خاص، یا مصرف‌کنندگان از مناطق مختلف نظرسنجی انجام میشد ، ممکن بود نتایج به پلتفرم‌های دیگری مانند لینکدین یا توییتر تغییر کند!

با این حال، اگرچه این فقط یک نظرسنجی کوچک است، اما به ما یادآوری می‌کند که ترکیبی از پلتفرم‌های قدیمی‌ و جدید مانند YouTube و TikTok، پلتفرم‌های ویدیویی مورد استفاده برای مخاطبان بسیاری هستند.

در مطالعه دیگری، از 310 بازاریاب رسانه‌های اجتماعی در ایالات متحده نظرسنجی انجام شد تا بررسی کنند بازاریابان از کدام پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند.

تاثیر اینستاگرام در بازاریابی محتوای ویدیویی

بهترین پلتفرم:

در این مطالعه،مشخص شد  که بهترین فرمت اهرم بازاریابان در رسانه‌های اجتماعی، محتوای ویدیویی است.  ویدیوی کوتاه (54٪) و ویدیوهای زنده  (47٪). علاوه بر این، این قالب به عنوان مؤثرترین نیز شناخته می‌شود، زیرا 85 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند ویدیوهای کوتاه‌مدت و 70 درصد گفته‌اند که ویدیوهای زنده مؤثرترین هستند.

همانطور که گفته شد، بازاریابان گزارش دادند که محتوای ویدیویی بالاترین سطح تعامل و بازگشت سرمایه را در فیس بوک و اینستاگرام دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، تعجب آور نیست که 95 درصد از بازاریابانی که از ویدیوهای کوتاه استفاده می کنند، قصد دارند سرمایه گذاری خود را افزایش دهند. یا به همان میزان در سال 2022 سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، 95 درصد از بازاریابان که از ویدیوهای زنده استفاده می کنند. برای افزایش سرمایه گذاری خود برنامه ریزی می کنند. و 89٪ از بازاریابان که از ویدیوهای طولانی استفاده می کنند. قصد دارند سرمایه گذاری خود را افزایش دهند. یا به همان میزان در سال 2022 سرمایه گذاری کنند.

اکنون که ایده‌ای در مورد جایی که مصرف‌کنندگان عمدتاً ویدیوهای رسانه‌های اجتماعی را تماشا می‌کنند به دست آورده‌ایم، چند نکته برای اشتراک‌گذاری بهترین ویدیوها برای مخاطبان مختلف رسانه‌های اجتماعی به شما ارائه می‌دهیم.

نکاتی برای اشتراک گذاری ویدیوهای رسانه های اجتماعی

1. برای اکثر پلتفرم‌ها، محتوای قابل خوردن را در منطقه قرار دهید.

جهان هر روز سریعتر می شود. در حالی که بسیاری از مردم در اوقات فراغت خود در حال تماشای ویدیوهای رسانه های اجتماعی هستند، برخی در بین جلسات، در صف فروشگاه یا حمل و نقل عمومی به تماشای آنها می پردازند. حتی اگر افراد زمان برای تماشای ساعت‌ها ویدیو داشته باشند، آن‌قدر زیاد است که می‌خواهند تقریباً بلافاصله پس از شروع ویدیوی خود به محتوای بعدی بروند.

به همین دلیل است که یکی از استراتژی‌های ویدئویی رسانه‌های اجتماعی که باید در سال 2022 روی آن تمرکز کرد، تسلط بر هنر محتوای بسیار کوتاه است.

Meisha Bochicchio، مدیر بازاریابی محتوا در Wistia می‌گوید: «استفاده از ویدیوهای کوتاه در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در واقع تعامل بیشتری را نسبت به تصاویر ثابت ایجاد کند. “

یک مطالعه اخیر نشان داد که 60٪ از بازاریابان کلیک های بیشتری را با پست های ویدئویی در مقایسه با تصاویر ثابت مشاهده کردند.”

بوچیچیو می‌گوید: «اول از همه، به خاطر داشته باشید که بیشتر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به‌طور خودکار پخش محتوای ویدیویی را در حین حرکت بینندگان شروع می‌کنند. بنابراین، مطمئن شوید که ویدیوهای شما برای پخش خودکار مناسب هستند. آنها را کوتاه نگه دارید. پیام های کلیدی خود را در چند ثانیه اول قرار دهید.”

به یاد داشته باشید که اکثر مردم صدای شما را نمی‌شنوند. بنابراین مطمئن شوید که ویدیوهایتان بی‌صدا هستند. همپوشانی های متنی را در نظر بگیرید. یا زیرنویس ها را مستقیماً در پلتفرم هایی مانند لینکدین، توییتر و فیس بوک آپلود کنید.

لینکدین ومحتوای ویدیوییی برای بازاریابی

2. فرمت های ویدیویی مختلف را در رسانه های اجتماعی تست کنید.

در حالی که محتوای کوتاه یک تاکتیک عالی برای استفاده در سال 2022 است، شما همچنان می‌توانید ویدیوهای طولانی‌تری منتشر کنید، البته تا زمانی که برای مخاطبانتان جذاب و ارزشمند باشند.

برای مثال، در حالی که مردم ممکن است تمایلی به تماشای یک آگهی تبلیغاتی دو ساعته نداشته باشند. می‌توانند یک ویدیوی زنده طولانی‌تر پرسش و پاسخ باشد. یا یک مصاحبه با یک رهبر فکری.  یا ویدیویی که داستان طولانی‌تر اما سرگرم‌کننده را بیان می‌کند، تماشا کنند.

در حالی که مطمئناً می‌توانید ویدیوهای طولانی‌تر را آزمایش کنید. می‌توانید فرمت‌های دیگری مانند پخش زنده، ویدیوهای تعاملی و ویدیوهای خرید را در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و فیسبوک نیز آزمایش کنید.

با ظهور فرمت‌های ویدیویی جدید، تعیین اینکه آیا ممکن است برای برند شما کار کنند یا خیر و آزمایشی پیرامون آن‌ها طراحی کنید، می‌تواند مفید باشد.

مطمئن شوید که معیارهای موفقیت را درست  شناسایی و پیگیری می کنید. به عنوان مثال، اگر در حال آزمایش یک ویدیوی طولانی‌تر هستید، به بازدیدها و نرخ  دیده شدن آن نگاه کنید. تا ببینید بینندگان چقدر در ارتباط هستند. در همین حال، اگر رویکرد تعاملی‌تری مانند پخش زنده یا پرسش و پاسخ را امتحان کنید. می‌توانید نظرات، مشارکت‌ها و اشتراک‌گذاری‌های محتوا را در زمانی که زنده هستید نیز یادداشت کنید.

3. مخاطبان ویدیوی خود را در جایی که هستند ملاقات کنید.

مانند هر استراتژی رسانه های اجتماعی، برخی از محتواها در برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی نسبت به سایرین عملکرد بهتری خواهند داشت.  در حالی که محتوای خوراکی و مصرف‌کننده ممکن است با مخاطبان بزرگ مصرف‌کننده YouTube، فیس‌بوک و TikTok عملکرد خوبی داشته باشد.  یک ویدیو بازاریابی B2B یا یک پرسش و پاسخ با یک رهبر فکری شرکتی ممکن است در شبکه‌های حرفه‌ای مانند LinkedIn عملکرد بهتری داشته باشد.

خوشبختانه، برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی عالی، ویدیوهای خود را در هر پلتفرم رسانه های اجتماعی قرار نمی دهید . با این حال، باید در مورد جمعیت شناسی هر شبکه تحقیق کنید. شناسایی کنید که کدام مخاطبان ممکن است بیشتر با محتوای شما درگیر شوند. سپس شروع به انتشار ویدیوهایی در جایی که برای برند و اهداف شما منطقی است، کنید.

فراموش نکنید، همچنان پلتفرم هایی را که رد کرده اید، زیر نظر داشته باشید. در صورتی که به تکامل ادامه دهند، ممکن است  در آینده فرصت های بیشتری برای برند شما فراهم کنند.

4. همیشه به تغییر کاربری محتوا در رسانه های اجتماعی تکیه نکنید.

امروزه، زمانی که برندها دارای مخاطبین و ویژگی‌های مشابه هستند،تغییر کاربری محتوا هنوز هم می‌تواند برای برندها مفید باشد. همچنین می تواند یک راه عالی برای آزمایش اینکه آیا استراتژی محتوای شما برای یک پلتفرم با یک مخاطب کار می کند یا خیر،باشد.

با این حال، از آنجایی که شناخت مخاطبان رسانه های اجتماعی شما بیش از همیشه مهم است.  ممکن است بخواهید استراتژی ویدیویی کمی متفاوت برای مهم ترین پلتفرم های ویدیویی خود داشته باشید. در حالی که مواقعی وجود خواهد داشت که می توانید به راحتی محتوا را برای صرفه جویی در زمان یا پهنای باند تغییر کاربری دهید. برخی از پلتفرم ها مانند TikTok و Instagram با الگوریتم هایی در حال تکامل هستند. که اگر محتوای شما دارای واترمارک از شبکه دیگری باشد، می توانند اولویت را از بین ببرند.

تیک تاک و بازاریابی ویدیویی

5.در رسانه های اجتماعی از  اینفلوئنسرها و مشتریان استفاده کنید

حتی اگر تمام تحقیقات خود را انجام داده باشید و روزانه ویدیوها را منتشر کرده باشید. همچنان ارسال یک محتوای ویروسی که باعث افزایش مخاطبان شما می شود، بسیار سخت است.

خوشبختانه، در هر پلتفرم شبکه های اجتماعی کارشناسانی وجود دارند که می دانند چگونه فیلم بسازند.  و برخی از آنها حتی ویدیوهایی را برای شما ایجاد می کنند،  و سپس آنها را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارند.

به همین دلیل است که یک استراتژی رشد عالی می‌تواند شامل ارتباط با اینفلوئنسرها یا رهبران فکری با تخصص در صنعت شما باشد.  آنها را در ویدیوهای خود به نمایش بگذارید. یا آنها را وادار کنید تا برند شما را در محتوای خود تأیید کنند.

اگر نمی توانید از یک اینفلوئنسر کمک بگیرید تا محتوای ویدیوی خود را تقویت کنید. می توانید از مصرف کنندگان راضی نیز استفاده کنید. با استفاده از این استراتژی، می‌توانید مشتریان را تشویق کنید تا ویدیویی درباره تجربه‌شان با برند شما در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. یا می‌توانید ویدیویی پر از چندین قطعه از محتوای تولید شده توسط کاربران از مشتریان راضی ایجاد کنید.

نتیجه گیری

از آنجایی که مصرف کنندگان امروزی خواهان اصالت برندها هستند. محتوای تولید شده توسط کاربر نه تنها می تواند محتوای ویدیویی رایگان را در اختیار شما قرار دهد. بلکه می تواند آگاهی از برند را به مشتریان احتمالی یا افرادی که در مورد شما در رسانه های اجتماعی دنبال می کنند، گسترش دهد.بیش از هر زمان دیگری، رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا ، در حال پیشرفت هستند. به‌عنوان یک بازاریاب، مهم است که از آخرین روندها و داده‌ها مطلع باشید

برای دریافت مشاوره،با کارشناسان ما در آذروب در تماس باشید.

جدول محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *