هاستینگ آذر وب

لینک فالو و نوفالو چیست و چه تاثیری در سئو دارند؟

تفاوت لینک های فالو و نوفالو

مقدمه:

اگر یک وب مستر، وبلاگ نویس، کپی رایتر یا صاحب کسب و کار هستید که به دنبال به حداکثر رساندن عملکرد دیجیتال خود هستید، درک لینک های فالو و نوفالو بسیار مهم است.

افزودن این موارد به جعبه ابزار سئو می تواند به تقویت نمایه وب سایت شما کمک کند. در این مقالهبا هم بررسیخواهیم کرد که لینک های فالو و نوفالو چیستند؟ چرا استفاده می شوند؟ چگونه می توانند به شما کمک کنند با مخاطب هدف خود ارتباط بهتری برقرار کنید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بررسی کنیم.

لینک های FOLLOW چیست؟

لینک‌های فالو، بک لینک‌هایی (یا لینک‌های ورودی) هستند که به خزنده‌های موتورهای جستجو می‌گویند که این لینک را دنبال کنند. این نوع پیوند ورودی یک پیوند مرتبط و مفید را به خزنده ها سیگنال می دهد. در اصل، نویسنده سایت پیوند داده شده را تضمین می کند و به خوانندگان می گوید: «هی، به نظر من این صفحه مفیده. شاید بخواهید آن را هم بررسی کنید.»

معمولاً به آنها لینک های “فالو”  گفته می شود. آنها به خزنده ها می گویند که پیوند را دنبال کنند. صفحه را بخزند و به صفحه پیوند دهنده اعتبار بدهند. با هر لینک فالو از صفحات دیگر، یک صفحه لینک شده برای اعتبار وبسایت حود “رای مثبت” دریافت می کنید. هر چه یک صفحه آرای مثبت بیشتری داشته باشد، احتمال افزایش رتبه بندی SERP بیشتر خواهد بود.

ما به لینک های فالو نیاز داریم چرا که خوانندگان را به صفحه ما و خزنده ها را به سمت محتوای ما سوق می دهند.

لینک فالو

لینک NOFOLLOW چیست؟

لینک های نوفالو نوع متفاوتی از پیوندهای ورودی هستند. برخلاف فالو ، اینها دارای یک ویژگی نوفالو در تگ HTML هستند که به خزنده ها می گوید که ان لینک را دنبال نکنند. از سوی دیگر، خوانندگان، همان چیزی را که لینک دهید مشاهده می کنند. این یک هایپرلینک است که وقتی روی آن کلیک می کنند صفحه جدیدی را باز می کند. تنها راه تشخیص تفاوت این است که به تگ HTML نگاه کنید.

تفاوت قابل توجه دیگر با فالو این است که لینک های نوفالو امتیازی برای اعتبار وبسایت کسب نمی کنند. برای موتورهای جستجو، این نوع پیوندها قابل اعتماد نیستند. به هر دلیلی، سایت لینک دهنده تمایلی به تضمین سایت مورد انتخاب ندارد. بنابراین، آنها به سادگی از هایپرلینک پیروی نمی کنند.

می توان گفت تا همین اواخر همینطور بود. در سال 2019، گوگل استراتژی خود را تغییر داد و اکنون ویژگی‌های نوفالو را به‌عنوان یک اشاره می‌بیند تا دستورالعمل‌هایی برای نادیده گرفتن.

چرا از لینک های Nofollow استفاده کنیم؟

اگر خزنده‌های موتور جستجو، لینک‌های نوفالو را به همان روشی که لینک‌های فالو را آنالیز میکنند، آنالیز نمی کنند، چرا وجود دارند؟

در ابتدا، لینک های نوفالو برای مبارزه با هرزنامه و سوء استفاده از بک لینک ایجاد شدند.

در اوایل دهه 2000، وبلاگ ها شروع به تثبیت خود به عنوان بخش پرسود دنیای آنلاین کردند. با مشاهده این موضوع، ارسال‌کنندگان هرزنامه از این فرصت استفاده می‌کنند و در مورد پست‌هایی که لینک‌هایی به سایت خودشان دارند، نظر می‌دهند. ثابت شد که این یک تاکتیک مؤثر است.

کاربران دیگر نمی‌توانستند اطلاعات مورد نظر خود را از نتایج جستجوی بدست آورند.

هرزنامه های نظرات، الگوریتم های موتورهای جستجو را از بین برد و باعث شد سایت های هرزنامه رتبه خوبی پیدا کنند. با پایین آمدن سایت‌های با کیفیت در رتبه‌بندی، گوگل مجبور شد راهی برای جلوگیری از اسپم نظرات و حفظ نتایج جستجوی قابل اعتماد پیدا کند. بنابراین، در سال 2005، آنها به توسعه ی برچسب HTML لینک nofollow پرداختند.

لینک های فالو و نوفالو

لینک های معمول Nofollow:

نظرات
انجمن ها
ابزارک ها
پیوندهای پولی یا محتوای حمایت شده مانند ریپورتاژها

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

به زبان ساده اگر بخواهم بگویم؛ زیرا آنها به خزنده‌ها اطلاع می‌دهند که یک سایت به عنوان یک منبع قابل اعتماد در نظر گرفته شده است.

هرچه وب سایت های بیشتری به محتوای شما لینک داده شوند، اعتبار شما در میان کاربران و به طور کلی اینترنت بیشتر می شود. موتورهای جستجو بک لینک ها را به عنوان «رای مثبت » در نظر میگیرند. هرچه تعداد بیشتری بک لینک داشته باشید، سایت شما قابل اعتمادتر است.  بنابراین، احتمال افزایش رتبه سایت شما بیشتر می شود. رتبه های بالاتر منجر به ترافیک بیشتر، بازدیدکنندگان بیشتر، فروش بیشتر و موفقیت بیشتر می شود.

چگونه بک لینک بسازیم؟

بک لینک ها بخش مهمی از یک وب سایت موفق هستند، اما چگونه بک لینک بسازیم؟

محتوای با کیفیت ایجاد کنید

بهترین راه برای کسب بک لینک ارگانیک، تولید محتوای باکیفیت است. اگر محتوای استثنایی منتشر کنید، دیگران به صورت خودجوش می خواهند به آن لینک دهند. اگر بتوانید محتوای چشم نواز، تفکر برانگیز و ارزشمند تولید کنید، دیگران متوجه خواهند شد و به آن لینک خواهند داد.

تعامل داشته باشید

نظرات خود را در مورد پست های وبلاگ بنویسید. اطمینان حاصل کنید که آنها ایده های سنجیده ای هستند و بحث را به خوبی پیش می برند. به انجمن ها پاسخ دهید در پاسخ ها باید اطلاعات قابل اعتمادی را ارائه دهند. در مورد محصول یا خدمات شخص دیگری توضیحاتی ارائه دهید. اگر کسی را تحسین می کنید، ممکن است بخواهد آن را در سایت خود به اشتراک بگذارد و به طور بالقوه لینکی به تأیید شما ارائه دهد.

 

تاثیر بک لینک ها در سئو

چگونه تفاوت بین لینک فالو و نوفالو را تشخیص دهیم؟

در ظاهر، هیچ تفاوتی بین لینک های فالو و نوفالو وجود ندارد. وقتی روی آنها کلیک می کنید، هر دو به یک وب سایت هدایت می شوند.

گفتن تفاوت بین این دو به معنای غواصی در کدهای وب سایت است. کدنویسی یک وب سایت نسخه ای است که خزنده می بیند.

برای انجام این کار، روی صفحه وب کلیک راست کرده و “View page source” را انتخاب کنید.

در پنجره جدید، با زدن Ctrl F و سپس تایپ nofollow، جستجو کنید. با این کار  این عبارت در کدنویسی برجسته می شود و یافتن پیوندهایی با آن ویژگی خاص را آسان می کند.

آیا تفاوتی بین Nofollow و Noindex وجود دارد؟

در حالی که nofollow به خزنده‌ها می‌گوید که پیوندی را دنبال نکنند، noindex به آن‌ها می‌گوید که یک صفحه وب را ایندکس نکنند.

استفاده از کد “noindex” به این معنی است که صاحب سایت یا مدیر وب سایت نمی خواهد صفحه ای در صفحات نتایج موتور جستجو نمایش داده شود.

هدف معمولاً این است که در یکی از چند صفحه اول نتایج جستجو نمایش داده شود و توسط کاربران بالقوه دیده شود.

زمان استفاده از Noindex

صفحات تشکر
صفحات مدیریت یا ورود به سیستم
صفحات خط مشی
صفحاتی که ممکن است محتوای تکراری داشته باشند.

اگر چندین نسخه از یک محتوا دارید، استفاده از ویژگی noindex به جلوگیری از ایندکس شدن محتوای تکراری کمک می کند. نسخه قابل چاپ یک صفحه نمونه خوبی از محتوایی است که می خواهید از کد HTML noindex استفاده کنید.

آیا لینک نوفالو به سئو کمک می کند؟

لینک نوفالو همیشه یک منطقه خاکستری در حوزه بازاریابی دیجیتال بوده است. در گذشته، پیوندهای نوفالو ارزش کمتری نسبت به پیوندهای فالو داشتند. با این حال، سال 2019 آغاز عصر جدیدی بود. دورانی که گوگل به طور رسمی به nofollow ها اشاره می کند.

لینک بیلدینگ

مزایای لینک های نوفالو

لینک های  نوفالوها در سئو مزایای خاص خود را دارند.اگر وب سایت دیگری صفحه شما را با ویژگی نوفالو  لینک دهد، خوانندگان آن را می بینند. آنها این قابلیت را دارند که روی آن کلیک کرده و صفحه شما را به راحتی پیدا کنند. قرار گرفتن در معرض دیدکاربران، راهی موثر برای افزایش آگاهی از برند شماست.

جمع بندی:

لینک های فالو نوعی بک لینک هستند که به کاربران و خزنده های موتورهای جستجو می گوید محتوای شما مرتبط و قابل اعتماد است. آنها در اصل یک توصیه برای سایت شما هستند. با تعداد کافی از لینک های فالو می توانید رتبه بندی صفحه خود را افزایش دهید.

لینک های نوفالو نیز بک لینک هستند اما بدون مزیت افزایش بازدید وبسایت شما و اعتبارتان.  اگرچه آنها کم ثمر هستند، اما در کل بی ارزش نیستند. آنها می توانند ترافیک را به سمت سایت شما هدایت کنند، به خصوص اگر یک سایت شناخته شده به سایت شما لینک دهد.در پایان توصیه می شود بین هر دو نوع پیوند در وبسایت خود، همواره تعادل را برقرار کنید.

lمشاوران و متخصصان ما در آذروب هر لحظه همراه شما هستند. با ما تماس بگیرید.

جدول محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *