هاستینگ آذر وب

10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت که کسب و کارهای کوچک مرتکب می شوند!

طراحی سایت حرفه ای

مقدمه:

یک وب سایت منحصر به فرد و متقاعد کننده امروزه از ملزومات هر کسب و کاری است. داشتن یک سایت ضعیف باعث می‌شود که کسب‌ و کارها مشتریان خود را از دست بدهند. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک، وب سایت خود را با هدف نهایت صرفه جویی در هزینه و کنترل بیشتر بر پروژه  طراحی می کنند. متأسفانه، گاهی اوقات آنها واقعاً مفاهیم طراحی وب را درک نمی کنند. این ناآگاهی در نهایت منجر به وب سایت ضعیفی می شود که برای کسب و کارشان ایده آل نیست.

طراحی وب، در اصل، نوعی هنر است. طراحی وب به منظور ترکیب فرم و عملکرد به گونه ای است که یک وب سایت را لذت بخش، قابل پیمایش، جالب و قابل استفاده می کند. برای انجام این کار، بایدها و نبایدهای خاصی وجود دارد که طراحان وب باید از آنها پیروی کنند. متاسفانه برخی از طراحان سایت از این قوانین پیروی نمی کنند.

در این مقاله، رایج ترین اشتباهات طراحی وب که صاحبان مشاغل، اغلب مرتکب می شوند را با هم بررسی خواهیم کرد.با ما همراه باشید.

1.وبسایت خیلی شلوغ

اطلاعات کسب و کارتان را در وب سایت خود به وضوح به تصویر بکشید. بازدیدکنندگانی که نمی توانند بفهمند سایت شما در مورد چیست، در عرض چند ثانیه پس از ورود به سایت شما، آن را ترک خواهند کرد.  توجه داشته باشید که یک وب سایت شلوغ نیز هرگز چیز خوبی نیست. بارگذاری وب‌سایت‌هایی با تعداد زیادی عکس، متن و موارد دیگر مدتی طول می‌کشد و بازدیدکنندگان شما را گیج می‌کند. هرگز از قالب های شلوغ استفاده نکنید.

2. وبسایت خیلی ساده و مینیمال

وب‌سایت‌هایی که تقریباً هیچ چیزی در آنها وجود ندارد، در انتهای دیگر طیف قرار دارند. مینیمالیسم در طراحی در حال حاضر یک روند رو به رشد است و زمانی که به درستی انجام شود نتیجه ی خوبی خواهد داشت. برخی از وب‌سایت‌های کسب‌وکارهای کوچک بیش از حد رمزآلود هستند و خیلی چیزها را به تخیل و برداشت بازدید کننده می‌سپارند. این یک اشتباه بزرگ دیگر است. بازدیدکنندگان شما می خواهند بدانند که شما که هستید و کسب و کار شما چه کاری برای آنها انجام خواهد داد. تکیه بیش از حد بر تصاویر ساده و بدون هدفی روشن، بازدیدکنندگان را به حدس زدن وا می دارد و این اصلا چیز خوبی نیست.

طراحی سایت

3. وبسایت بیش از حد گیج کننده

سایت گیج‌شده سایتی است که دارای انواع حروف، تصاویر، پالت‌های رنگی و تم‌ها است که هیچکدام به یکدیگر مرتبط نیستند. این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می دهد. ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما ایده خوبی از تصویر برند خود نداشته باشید. زمانی که قالب های طراحی زیادی را دوست دارید و می خواهید از همه آنها استفاده کنید، به راحتی می توانید در این دام بیفتید. همچنین زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد که بخواهید ایده‌های زیادی را به طور همزمان منتقل کنید و سایت خود را به‌عنوان مؤلفه‌های فردی ببینید. هنگام طراحی یک وب سایت، یک موضوع، یک لوگو و یک فونت را انتخاب کنید و در تمام جنبه های دیگر سایت خود با آنها همراه باشید.

4. CTA (اقدام به عمل) وحشتناک

CTA شما دروازه ورود به کسب و کار شما است. به بازدیدکنندگان شما دستور می دهد کاری انجام دهند: کلیک کنید! با ما تماس بگیرید! درباره این محصول بیشتر بدانید!

بدیهی است که بسیار مهم است که CTA شما به وضوح به بازدیدکنندگان بگوید که چه کاری باید انجام دهند. باید اطلاعات کافی وجود داشته باشد که بازدیدکنندگان بدانند که از انجام اقدامات چه چیزی به دست خواهند آورد و چه اطلاعاتی را باید ارائه دهند. از سوی دیگر، یک مرز باریک بین مفید بودن و آزاردهنده بودن وجود دارد. مطمئن شوید که CTA شما مختصر است و به مشتریان می گوید که دقیقا چه کاری انجام دهند. پر کردن فرم را به حداقل برسانید و چند دقیقه قبل از نمایش CTA در صفحه خود به آنها فرصت دهید.

5. استفاده ضعیف از محتوا و فضای خالی

محتوا بخش مهمی از وب سایت و کمپین بازاریابی شما است. محتوا چیزی است که به خوانندگان درباره کسب و کار شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید می گوید. به فونت هایی که انتخاب می کنید و نحوه چیدمان محتوا در صفحه دقت کنید.

فونت علاوه بر کلمات واقعی که می نویسید، تصویر برند شما را نیز منتقل می کند، بنابراین مطمئن شوید که یک فونت خوانا و جذاب انتخاب کنید. از فضای سفید به خوبی استفاده کنید تا چشم را به اطراف سایت خود بیاورید گنجاندن متن بیش از حد در وب سایت خود اشتباه بزرگی است که بسیاری از مردم مرتکب می شوند. متن را تا جایی که می توانید تقسیم کنید و در صورت امکان از عناصر بصری برای نمایش مفاهیم استفاده کنید. محتوا باید همیشه به روز شود. در غیر این صورت، مشتریان ممکن است فکر کنند که شما از تجارت خارج شده اید.

6. تصاویر زشت یا بی ربط

عکس ها و گرافیک ها نیز جزء لاینفک طراحی وب هستند. تصاویر می توانند افکار پیچیده را بدون نیاز به خواندن فیزیکی متن به سرعت منتقل کنند. همانطور که گفته شد، بسیاری از مشاغل به طور غیرقابل توضیحی از تصاویر نامربوط یا تصاویر با کیفیت پایین استفاده می کنند. تصاویری که از بالاترین کیفیت برخوردار نیستند وب سایت شما را مخدوش کرده و بازدیدکنندگان را از بین می برند. به همین ترتیب، تصاویر نامربوط فقط خوانندگان شما را گیج می کند و آنها را متعجب می کند که چه چیزی را می خواهید منتقل کنید.

7. ناوبری پنهان (مسیر حرکت بازدیدکنندگان)

مشکلات ناوبری به سرعت، محبوبیت وب سایت شما را از بین می برد. ما در عصری زندگی می‌کنیم که همه چیز در یک لحظه به ما تحویل داده می‌شود و سرعت کم باعث می‌شود مردم سایت شما را رها کنند. پیدا کردن منوی ناوبری خود یک اشتباه رایج در طراحی وب است. آیا تا به حال به وب سایتی رفته اید که نتوانید منو یا نوار جستجو را پیدا کنید؟ اطمینان حاصل کنید که جنبه های ناوبری وب سایت شما به راحتی قابل درک است و حتی در معرض توجه است.

8. از دست دادن هدف

به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، می دانید که شناخت مخاطبان هدف چقدر اهمیت دارد. احتمالاً ساعت‌ها برای ایجاد نمایه‌های مشتری و کشف چگونگی جلب توجه مشتری صرف کرده‌اید. این موضوع در طراحی وب به همان اندازه قابل توجه است. نحوه ظاهر و احساسی که سایت شما منتقل میکند، طبیعتاً نوع خاصی از بازدیدکنندگان را جذب می کند. برخی از وب‌سایت‌ها بسیار حرفه‌ای هستند، برخی مد روز و مدرن هستند، در حالی که برخی دیگر سرگرم‌کننده  هستند. گاهی اوقات، یک وب سایت سعی می کند با مخاطبان زیادی صحبت کند. اگر سعی کنید بسیاری از انواع مشتریان را راضی نگه دارید، در نهایت با یک وب سایت درهم مواجه خواهید شد. مخاطبان هدف خود را شناسایی و مشخصات آن را تهیه کنید.

طراحی سایت

9. عدم اطلاعات تماس

به طرز عجیبی، کمبود اطلاعات تماس یکی دیگر از اشتباهات رایج است. لحظه ای که بازدیدکنندگان تصمیم به خرید یا استفاده از خدمات شما می گیرند بسیار مهم و ضروری است که آنها اطلاعات تماس لازم را داشته باشند در مرحله دوم که تصمیم بگیرند شما شرکت مناسبی برای آنها هستید. اگر یک بازدیدکننده مجبور باشد به دنبال اطلاعات تماس بگردد، احتمالاً ناامید شده و آن را ترک خواهد کرد. صفحه “تماس با ما” شما باید همیشه فقط با یک کلیک فاصله داشته باشد یا اطلاعات شما باید در پایین هر صفحه وجود داشته باشد.

10. تبلیغات در مکان های اشتباه

تبلیغات یک بخش ضروری در دنیای طراحی وب است. به ویژه در وبلاگ ها! جایی که به عنوان یکی ا

ز جریان های اصلی درآمد در نظر گرفته می شود. با این حال، تبلیغات بیش از حد یا تبلیغات پر سر و صدا و پر زرق و برق، بازدیدکنندگان شما را ناامید می کند و باعث از دست دادن تجارت شما می شود. تبلیغات خود را تجزیه و تحلیل کنید. اگر حتی اندکی شما را آزار می دهد، بدون شک همین کار را با بازدیدکنندگان شما خواهد کرد. به پاپ آپ ها توجه بیشتری کنید. در حالی که آنها به طور کلی در حال بازگشت هستند، مطمئن شوید که به راحتی بسته می شوند و اندازه تمام صفحه نیستند.

همیشه مخاطبان هدف و تصویر برند خود را در هر مرحله از فرآیند طراحی در ذهن داشته باشید. از برنامه ریزی تا تجزیه و تحلیل پس از راه اندازی. اگر بتوانید این دو را با هم تطبیق دهید، وب سایت زیبایی خواهید داشت که در مورد تجارت شما صحبت می کند.

سخن پایانی

تمام اطلاعاتی که برای خرید هاست مناسب و راه اندازی وبسایت فروشگاهی خود نیاز دارید متخصصان اذر وب در اختیارتان قرار می دهند. شایان ذکر است شما می توانید برای مشاوره بیشتر با متخصصان آذروب با ما تماس گرفته و از دانش به روز و تجربه بالای کارشناسان ما کمک بگیرید.در مسیر طراحی و راه اندازی یک سایت خوب و کاملا حرفه ای، متناسب با کسب و کار شما همواره در کنارتان هستیم.

 

جدول محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *