هاستینگ آذر وب

12 روش موثر برای بهبود کسب و کار اینترنتی در سال 2022

کسب و کار اینترنتی

مقدمه:

کسب و کار اینترنتی در دنیای امروز اهمیت ویژه ای دارد. یک وب سایت مؤثر و یک برند آنلاین تأثیرگذار می تواند به شرکت شما کمک کند تا افراد بیشتری را جذب کند. از تقویت سئو گرفته تا توسعه روابط با اینفلوئنسرها…

صاحبان مشاغل کوچک می دانند که حضور قدرتمند آنلاین در بازار اینترنتی امروز بسیار مهم است. داشتن یک نام تجاری تاثیرگذار به صورت آنلاین به شرکت شما امکان می دهد افراد بیشتری را جذب کند. شما می توانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان نشان دهید، مشتریان بیشتری جلب کنید، و افراد بیشتری را برای بازدید از وب سایت رسمی و مکان فروشگاه فیزیکی خود ترغیب کنید.

چگونه شرکت شما می تواند دسترسی به بازار اینترنتی خود را بهبود بخشد و مشتریان بیشتری را به سایت شما جذب کند؟ در این مقاله، 12 راه برای بهبود حضور آنلاین کسب و کار خود در سال 2022 را یاد خواهید گرفت.

1. یک وب سایت تجاری زیبا و بهینه شده برای دستگاه های تلفن همراه ایجاد کنید

اولین قدمی که کسب و کار شما می تواند برای افزایش حضور آنلاین خود بردارد، ایجاد یک وب سایت رسمی تجاری است. مطمئن شوید که صفحات بارگذاری سریع، تصاویر بهینه و طراحی سایت واکنش گرا داشته باشید. از سایت خود لذت ببرید و در عین حال حرفه ای باشید. فونت‌ها، رنگ‌ها، متن، ویدئو و تصاویر مرتبط با برند خود را ترکیب کنید. محتوای با ارزشی ایجاد کنید که به درد شخصیت خریدار شما بپردازد.

می‌توانید از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید. یا یک تیم طراحی وب استخدام کنید تا یک سایت حرفه‌ای و بهینه شده برای موتورهای جستجوی  ایجاد کنید.

طراحی سایت

2. یک لیست ایمیل بسازید

ایجاد لیست ایمیل یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به موفقیت شماست. هنگامی که یک لیست جامع تهیه کردید، کسب و کار شما را قادر می سازد تا فعالانه با مشتریان و سرنخ های بالقوه درگیر شود.

اگر وب سایت شما به طور رسمی راه اندازی نشده است، از یک افزونه تعمیر و نگهداری با صفحات “به زودی” استفاده کنید و کاربران را تشویق کنید تا در لیست ایمیل شما ثبت نام کنند. راه دیگری که می توانید لیست ایمیل خود را بسازید، تولید محتوای دروازه ای است که مشتریان شما باید برای دسترسی به آن ثبت نام کنند. یک خبرنامه ماهانه همچنین به تبلیغ شرکت شما و جمع آوری سرنخ ها از طریق لیست توزیع شما کمک می کند. برای جذب خوانندگان، خبرنامه خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنید.

3. استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی سایت خود را تقویت کنید

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیندی است که ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهد و شناخت برند و حضور آنلاین شما را بهبود می بخشد. این استراتژی به مشتریان بالقوه کمک می کند تا هنگام جستجوی عبارات مرتبط با برند شما، شانس بیشتری برای یافتن وب سایت شما داشته باشند. تسلط بر سئو همچنین می تواند رتبه شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) افزایش دهد.

برای کسب رتبه بالاتر، سایت های تجاری باید دو دسته سئو را در خود جای دهند: سئو داخلی و سئوی خارجی.

سئوی درون سایت، عمل بهینه سازی عناصر یک صفحه وب برای رتبه بالاتر و کسب ترافیک مرتبط بیشتر از موتورهای جستجو است. سئوی خوب در سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند انسان ها چه چیزی را می بینند و چه ارزشی هنگام بازدید از یک صفحه دریافت می کنند. برای تسلط بر سئو در سایت، صاحبان مشاغل کوچک باید اطمینان حاصل کنند که کد منبع HTML آنها به خوبی شکل گرفته است و همه عناصر سایت بهینه سازی شوند.

سئو خارج از سایت به اقداماتی گفته می شود که خارج از وب سایت شما انجام می شود که بر رتبه بندی شما در SERP ها تأثیر می گذارد. بهینه سازی رتبه بندی خارج از سایت شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، مرتبط بودن، قابل اعتماد بودن و اعتبار یک سایت تجاری است. سئوی خارج از سایت خود را با تشویق سایر صفحات، سایت ها و افراد مرتبط به لینک دادن و تبلیغ وب سایت خود بهبود بخشید. این مرحله کیفیت محتوای وب را که تولید می کنید تضمین می کند.

سئو

4. محتوای جذاب برای خوانندگان تولید کنید

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که بهترین راه برای جذب تجارت بیشتر، تولید محتوایی است که برای مشتریان بالقوه شما ارزش ایجاد کند. این مورد راهی فوق العاده برای معرفی برند و شخصیت شما به جهان و تقویت حضور آنلاین شما است.

برای شروع، شما باید پرسونای مشتری بسازید که بر نقاط درد و انگیزه های مشتری ایده آل شما تمرکز کند. سپس محتوایی ایجاد کنید که به سوالات آنها به عنوان بخشی از استراتژی محتوای شما پاسخ دهد. همچنین می توانید از طریق پادکست، پست مهمان یا جلسات پرسش و پاسخ به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید.

5. کسب و کار اینترنتی شما باید  در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشد

تقریباً 3.2 میلیارد نفر در سراسر جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. اگر شرکت شما در رسانه های اجتماعی حضور نداشته باشد، مشتریان شما ممکن است از وجود شما اطلاعی نداشته باشند. علاوه بر این، به کسب و کار شما اجازه می دهد شفاف تر شود و با مخاطبان هدف خود اعتماد ایجاد کند. مشخص کنید که مخاطبان اصلی شما از کدام پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند و در آنجا تسلط دارند.

6. حضور فعال آنلاین داشته باشید

برای افزایش حضور آنلاین خود، کسب و کار شما باید به صورت آنلاین فعال باشد. به طور منظم در وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی خود پست منتشرکنید.

اگر می توانید، شخصی را تعیین کنید که به طور منظم با فالوورها و مشترکین سایت های رسانه های اجتماعی شما ارتباط برقرار کند. در گفتگوهای مرتبط با صنعت خود شرکت کنید. شما همچنین می توانید یک تیم برای مدیریت تعاملات رسانه های اجتماعی خود استخدام کنید.

7. ایجاد ارتباط با سایر شرکت ها

راه دیگر برای بهبود حضور آنلاین خود، ایجاد روابط با سایر افراد در صنعت شما است. با به اشتراک گذاشتن سرگرمی ها و علایق مشترک خود، با سایر شرکت ها ارتباط برقرار کنید.

از وبلاگ نویسان و پادکست های مرتبط در صنعت خود بخواهید که کسب و کار شما را معرفی کنند. هر پیشنهادی را که برای ظاهر شدن شما در پادکست یا نوشتن وبلاگ مهمان برای سایت آنها ارائه می کنند، بپذیرید. هنگامی که با دیگران رابطه برقرار می کنید، به برند شما کمک می کند در مناطق بیشتری به صورت آنلاین ظاهر شوید.

8. بسترهای جدید رسانه های اجتماعی را بپذیرید

در نظر بگیرید که اولین پذیرنده رسانه های اجتماعی جدید و فناوری های محبوب وب شوید. دلیل اصلی اینکه شما باید از فناوری جدید استقبال کنید این است که رقابت کمتری در این سایت ها وجود دارد. این پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کوچک‌تر نیز نسبت به سایر سایت‌ها نرخ تعامل بالاتری دارند. بنابراین برند شما توسط کاربران بیشتری مورد توجه قرار می‌گیرد.

شبکه های اجتماعی

9. در فهرست راهنماهای وب اصلی قرار بگیرید

دایرکتوری های وب راه های قدرتمندی برای ایجاد ترافیک اضافی به وب سایت شما هستند. این فهرست‌ها به شما کمک می‌کنند از نظر ارگانیک رتبه بالاتری داشته باشید و برای جستجوهای محلی ضروری هستند. دایرکتوری هایی را انتخاب کنید که به کسب و کار شما ارزش واقعی می بخشد. به خصوص Google My Business، Bing Places، Yelp، و Apple Maps. این دایرکتوری ها علاوه بر مزایای اصلی، مانند بررسی ها و اطلاعات تجاری، بک لینک هایی را به وب سایت شما ارائه می دهند که می تواند کسب و کار شما را از رقبا متمایز کند.

10. از تبلیغات آنلاین برای کسب و کار اینترنتی خود  استفاده کنید

شرکت شما همچنین می تواند حضور آنلاین خود را از طریق تبلیغات آنلاین به مشتریان اطلاع رسانی کند.
هنگامی که تبلیغ شما در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود، ترافیک را به وب سایت شما هدایت می کند. آگاهی در مورد برند تجاری شما را افزایش می دهد و دید شما را بهبود می بخشد.

چندین موتور جستجوی محبوب از جمله یاهو، بینگ و گوگل می‌تواند برند شما را در معرض دید بسیار زیادی  قرار دهند. فراموش نکنید که در پلتفرم های رسانه های اجتماعی با فالوورهای زیاد از جمله اینستاگرام، ردیت، فیس بوک، یوتیوب و توییتر تبلیغ کنید.

11. از اینفلوئنسرها بخواهید که کسب و کار اینترنتی شما را تبلیغ کنند

تقریباً 92 درصد از مردم به توصیه های افراد اعتماد دارند. اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی به برندها اجازه می دهند تا روشی ارگانیک برای جلب اعتماد افراد داشته باشند. هنگامی که یک اینفلوئنسر محصولات شما را توصیه می کند، تعداد زیادی از طرفداران آنها متوجه می شوند و به احتمال زیاد محصول یا خدمات شما را خریداری می کنند. می‌توانید مستقیماً با افرادی که بیش از 50000 نفر دنبال کننده دارند از طریق ایمیل یا پیام‌رسانی مستقیم در وب‌سایتشان تماس بگیرید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

12. نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید

هنگامی که کسب و کار شما شروع به اجرای استراتژی هایی برای تقویت حضور آنلاین خود می کند، باید تلاش های خود را با آزمایش اینکه کدام یک کارآمد هستند تجزیه و تحلیل کنید. می توانید از معیارهای سایت های مختلف مانند گوگل استفاده کنید تا ببینید سئوی شما به خوبی کار می کند یا خیر. اگر در حال ایجاد فهرست مشترکین هستید، می‌توانید اهدافی را تعیین کنید تا ببینید آیا به هدف خود و سایر نرخ‌های کلیک می‌رسید یا خیر.

افزایش آگاهی از برندتان به صورت آنلاین ممکن است چند ماه طول بکشد. بنابراین برای رسیدن به اهداف بلندمدت خود صبور باشید.

آیا کسب و کار شما نیاز به بهبود شناخت برند خود به صورت آنلاین دارد؟ تیم تخصصی آذر وب در زمینه ارتقا کسب وکار آنلاین شما در کنار شماست. ما کسب و کارهای کوچک را از طریق دانش، شفافیت و نتایج توانمند می کنیم. متخصصان ما خدمات طراحی و توسعه وب سایت، سئو و خدمات بازاریابی رسانه های اجتماعی را ارائه می دهند. برای مشاوره رایگان، همین امروز با ما تماس بگیرید.

 

جدول محتوا

اشتراک
اعلام کردن
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x