هاستینگ آذر وب

داستان بازنشستگی الکسا و معرفی بهترین ابزارها برای جایگزینی آن

مقدمه:

رتبه الکسا یک رتبه بندی محبوبیت جهانی وب سایت است که توسط شرکت اینترنتی الکسا که زیرمجموعه آمازون است ایجاد شده است.

الکسا از داده های ترافیک وب برای تهیه لیستی از محبوب ترین سایت های اینترنت استفاده می کند. رتبه الکسا به شما این امکان را می دهد که بدانید سایت شما در مقایسه با سایر سایت ها چقدر محبوب است.

Alexa.com، سرویس رتبه بندی وب سایت آمازون، پس از 25 سال فعالیت در حوزه خود، در ماه مه 2022 بازنشسته شد. در حالی که بسیاری از افراد به دنبال توضیح در مورد دلیل چنین اتفاقی هستند، دیگران به طور مداوم در جستجوی راه حل های جدید و بهتر هستند. به خصوص امروزه که کسب و کارهای بیشتری با سرعت زیاد در حال حرکت به سمت آنلاین شدن هستند.

آیا نگران انجام رتبه بندی واقعی داده ها بدون الکسا هستید؟ دیگر نگران نباشید.😁  در این مقاله با ما همراه باشید تا ابزارهای جایگزین الکسا را به شما معرفی کنیم.

رتبه بندی الکسا چیست؟

الکسا یک ابزار اصلی تجزیه و تحلیل است که داده های کلمات کلیدی، کاربران روزانه و میانگین زمان صرف شده توسط کاربران در سایت شما را در اختیارتان قرار می دهد. و آن را به یک شاخص کلیدی عملکرد یا همان  KPI برای محک زدن و تحلیل رقابتی تبدیل می کند.

الکسا وب سایت ها را بر اساس محبوبیت، بدون توجه به کیفیت ترافیک دریافتی یک وب سایت، رتبه بندی می کند.

در حالی که رتبه بندی الکسا بسیار ساده به نظر می رسد، راه های زیادی وجود دارد که می توان این رتبه بندی ها را دستکاری کرد. این ضعف در الکسا آن را به یک ابزار تحلیلی غیر قابل اعتماد تبدیل کرده بود.

الکسا به اندازه تجزیه و تحلیل گوگل پیشرفته نیست و بنابراین نمی توان تنها به آن اعتماد کرد.

الکسا چیست

10 حقیقت در مورد الکسا!

1. آمازون به جایی رسیده بود که کاملا آماده بود تا سیستم رتبه بندی وب سایت جهانی و ابزار تجزیه و تحلیل alexa.com خود را تعطیل کند.

2.آمازون الکسا را ​​بازنشسته می کند زیرا احساس می کند که هزینه فعال نگه داشتن سایت ارزش هزینه کردن را ندارد.

3.الکسا در سال 1996 تاسیس شد و در سال 1999 توسط آمازون خریداری شد.

4.آمازون اخیراً فاش کرده بود که alexa.com را در اول ماه مه سال 2022 بازنشسته خواهد کرد و این کار را انجام داد.

5.الکسا به رتبه الکسا معروف است. تیم Alexa.com اعلام کرد که در 8 دسامبر 2021، این شرکت ارائه اشتراک های جدید را متوقف کرد.

6.تمامی کاربران پولی خدمات الکسا نیز در صورت تمایل می توانند حساب خود را حذف کنند.

7.Alexa.com برای پیگیری عملکرد رقبا و وب سایت مورد استفاده قرار می گرفت.

8.این وب سایت رتبه بندی جهانی، داده های ترافیک وب و سایر اطلاعات مهم را در بیش از 30 میلیون وب سایت ارائه می داد.

9.چندین شایعه در مورد رتبه الکسا منتشر شد که به ضرر آن بود.

10.رتبه الکسا مورد انتقاد قرار گرفت زیرا مردم بر این باور بودند که داده‌ها بیشتر مربوط به کشورهای آسیایی است تا کشوری که افراد انگلیسی زبان دارند.

الکسا بازنشسته شد!

تیم Alexa.com در وبلاگی اعلام کرد که بازنشستگی الکسا برای آنها کار ساده ای نیست. این تیم همچنین اظهار داشت که 25 سال پیش الکسا را ​​تأسیس کردند. پس از 2 دهه کمک به مردم برای یافتن، تبدیل و دستیابی به مخاطبان دیجیتال، آنها این تصمیم سخت را برای بازنشستگی الکسا گرفتند.

این تیم همچنین از همه برای اینکه آنها را منبع اصلی خود برای تحقیق محتوا، تحقیق کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقابتی و بسیاری موارد دیگر قرار داده اند تشکر کرد.

الکسا بازنشسته شد

چرا الکسا بازنشسته شد؟

مشاغل و افراد از الکسا برای بررسی عمیق رویدادها استفاده می کنند. بسیاری از مردم پس از اعلام خبر اینکه آمازون آن را تعطیل می کند، گیج شده اند. به طور کلی، چشم انداز شرکت Alexa.com با پاندمی COVID-19 تغییر کرد.

مهاجرت گسترده به فضای اینترنت نیاز به داده های دیجیتال را تسریع کرده است. سازمان‌ها و خدمات بیشتری به دنبال پلتفرم ایده‌آلی برای ارائه تجزیه و  تحلیل‌های جامع در مورد روند صنعت و فعالیت‌های آنلاین خود و رقبا هستند.

بنابراین جای تعجب نیست که Alexa.com فعالیت بسیار خوبی در سال 2020 داشت. با تقریباً 5 میلیون کاربر ماهانه! از سوی دیگر، سال 2021 داستان متفاوتی بود. بازدیدکنندگان Alexa.com به تدریج کاهش یافته  و تنها در شش ماه گذشته 28 درصد کاهش داشته است.

از آنجایی که جهان در سال 2021 پیشرفت چشمگیری را در ابعاد مختلف ثبت کرد، Alexa.com الگوی معکوسی را تجربه کرد. امروزه سایر ابزارهای وب مشابه الکسا می توانند رشد گسترده بازدیدکنندگان را پیش بینی کنند. بین ژانویه 2021 و نوامبر 2021، میانگین تعداد بازدیدهای منحصر به فرد از Alexa.com 28٪ کاهش یافت.

از سوی دیگر، در مدت مشابه، رقبای اصلی الکسا مانند Similarweb شاهد افزایش میانگین 40 درصدی بازدیدهای منحصر به فرد بودند. پس از درک این موضوع که Alexa.com نمی تواند ترافیک جدیدی را جذب کند. و با گسترش رقابت خود همراهی کند، اکنون زمان آن رسیده است که آن را تعطیل کنند. اکنون، Similarweb در تمام زمینه‌هایی که از الکسا استفاده می‌کردید، رجایگزین مناسبی برای الکسا است.

 جایگزین های الکسا

همانطور که اشاره کردیم، ابزارهای بسیار خوبی در اینترنت وجود دارد که به شما کمک می کند ترافیک سایت خود را تخمین بزنید.  بدون اینکه به آمار وب سایت الکسا تکیه کنید. اگر در درازمدت در بازار هستید، به یک ابزار سئوی موثر نیاز دارید که به شما در ردیابی رتبه SERP، پیشنهاد کلمات کلیدی و نظارت بر بک لینک کمک کند.

در اینجا چند ابزار به شما معرفی میکنیم که در صورت نیاز به گزارش های دقیق و منظم در مورد معیارهای وب سایت خود، قطعاً می توانید از آنها استفاده کنید:

بهترین جایگزین الکسا

 Similarweb در مقابل الکسا

Alexa.com برای رتبه بندی وب سایت ها شناخته شده است، الکسا نشان می دهد چگونه وب سایت ها در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. کسب و کارها هنوز بینش کاملی نسبت به رتبه بندی وبسایت خود با Similarweb ندارند. با این حال، گزینه Similarweb  دسترسی نامحدود به همان سرویس را بر اساس داده های واقعی کاربر فراهم می کند.

مشتریان الکسا فقط می توانند رتبه بندی وبسایت  خود را در مقایسه با رقبای خود ببینند، نه اینکه برنامه آنها کجا اشتباه بوده یا رقبای آنها از چه تکنیک هایی برای موفقیت استفاده می کنند.

Similarweb بیش از ده سال است که پیشتاز هوش مصنوعی بوده است. داده های رتبه بندی و همچنین بینش های بی سابقه و کاربردی را در مورد عملکرد بیش از یک میلیارد وب سایت ارائه می دهد.

هوش مصنوعی Similarweb بر اساس داده های تلفیقی است و چشم انداز 360 درجه ای از اینترنت را ارائه می دهد. similarweb به عنوان قابل اعتمادترین پلتفرم، بینش بی نظیری را ارائه می دهد تا به شما در دستیابی به موفقیت  وب سایت و تجارت خود  کمک کند. similarweb با ترکیب داده‌های رتبه‌بندی با شاخص‌های داده دقیق و مجموعه‌ای از قابلیت‌های دیگر کار می‌کند.

با بررسی رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در ارتباط با سایر داده‌های ضروری مانند ترافیک، معیارهای تعامل، اثربخشی کانال بازاریابی و جستجوی ارگانیک با حمایت مالی، برنامه‌های خود را برای بهبود نتایج رتبه بندی خود پیش خواهید برد.

آیا  Similarweb قابل اعتماد است؟

با تعطیل شدن الکسا، شما این فرصت را دارید که به روزترین و دقیق ترین داده های موجود را بدست آورید. Similarweb به شما کمک می کند داده ها و کانال های بازاریابی را به صورت تصاعدی کشف کنید. تا آمار دقیق ترافیک و تعامل را به دست آورید. الگوها را شناسایی کنید و جمعیت شناسی هدف خود را بهتر درک کنید.

در این دنیای دیجیتالی همیشه در حال تغییر، شما همه چیز برای به دست آوردن دارید و چیزی برای از دست دادن ندارید. شما باید بتوانید از Similarweb نهایت استفاده را ببرید و بر بازار تسلط داشته باشید. فقط باید راهی برای قرار گرفتن در بین وب سایت های برتر با Similarweb پیدا کنید. اکنون، ویکی‌پدیا از Similarweb و نه الکسا به عنوان ارائه‌دهنده داده‌های خود برای تعیین رتبه وب‌سایت استفاده می‌کند.

پیگیری و ارزیابی عملکرد آنلاین بسیار مهم است. روی ابزارهای صحیح سرمایه گذاری کنید تا شما را به موفقیت نزدیک کند. داده های جامع Similarweb به شما این امکان را می دهد که تصمیمات تجاری آگاهانه تری در مورد هر جنبه ای از استراتژی خود بگیرید.

جایگزین های الکسا

 

نتیجه

اگر در ابتدای این مقاله از خود پرسیده بودید که رتبه الکسا چیست، امیدواریم تا الان همه چیز برای شما روشن شده باشد.

در حالی که اکثر وب مسترها نگران هستند و از متدولوژی های خاصی برای بهبود رتبه الکسا خود پیروی می کنند. باید بدانید که طبیعتاً با افزایش ترافیک شما و بهبود کیفیت وب سایت ، رتبه ی شما بهبود می یابد.

با این حال، از آنجایی که شما وب‌سایتی دارید که می‌خواهد شکوفا شود، به جای ابزاری اساسی که داده‌های تقریباً تخمینی را در اختیار شما قرار می‌دهد، به راه‌اندازی یک ابزار تجزیه و تحلیل اختصاصی نیاز دارید. همه ما می‌دانیم که آمار وب‌سایت similarweb چقدر می‌تواند جالب باشد!

می توانید به Google Analytics kdc اعتماد کنید. نه فقط به این دلیل که رایگان است، بلکه به این دلیل که بسیار دقیق است و تمام بینش های مورد نیاز شما را در مورد ترافیک شما ارائه می دهد. طبق گزارش Builtwith، بیش از 28 میلیون وب سایت در سراسر جهان از Google Analytics استفاده می کنند.

اگرچه الکسا بینش های ارزشمندی را ارائه می داد، اما واقعاً نیازی نیست که برای تجزیه و تحلیل وب سایت خود صرفاً به آن وابسته باشید.مهمتر از همه، از ابزارهایی استفاده نکنید که داده های تخمینی را ارائه می دهند. به ویژه برای تصمیم گیری های بزرگ.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا ابزارهای رتبه بندی را بهتر درک کنید و به این تصمیم برسید که واقعاً نیازی به نگرانی در مورد تعطیلی الکسا ندارید.تیم آذر وب هر لحظه همراه شماست. مشاوران و متخصصان آذر وب آماده ی پاسخگوی به سوالات شما هستند. مشاوره در آذر وب کاملا رایگان است حتی اگر مشتری آذر وب نباشید.با ما تماس بگیرید.

 

جدول محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *